Tiszta Szívvel az Állatokért Alapítványt 2021.06.02-án jegyezte be a törvényszék.
Maroknyi kis csapatunkhoz egyre többen csatlakoznak segítőként. Évek óta foglalkozunk állatok befogadásával, gyógyításával. Az önzetlen segítségnyújtás életünk fontos része.
Csapatunk tagjaiból többen segítették korábban állatvédő egyesületek munkáját. Egyelőre ideiglenes befogadóknál helyezzük el mentett állatainkat. Jövőbeni terveink között szerepel egy állatotthon megnyitása, üzemeltetése.
Kivétel nélkül mindenki főállású munkája mellett végzi az állatvédő tevékenységet. Szabadidőnket fordítjuk az állatok mentésére, melyet boldogan teszünk. Nincs annál boldogabb érzés, minthogy egy mentett állatnak megtaláljuk a megfelelő gazdit és védencünk, boldogan szeretetben, társként éli életét.

Rólunk

Tevékenységünk rendkívül összetett. A beteg állatok gyógyításán, a balesetes állatok segítésén, az ivartalanítás lebonyolításán, a terápiás kezelésen át, a kóbor állatok hazajuttatásán keresztül az örökbeadásig. Nagyon nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy mind egészségügyi, mind mentális szempontból egészségesen kerüljenek állatkáink szerető gazdikhoz. Az örökbeadás szigorú szabályok alapján, nagy körültekintéssel folyik. Mind ez azért van, hogy tényleg mindenki számára- gazdi és védencünk - megtaláljuk az állomotthont.
A leendő örökbe fogadókkal személyes találkozó keretében elbeszélgetünk, megismerjük igényüket, milyen állatka lenne számukra a legmegfelelőbb. Biztosítjuk a többszöri találkozás lehetőségét. Helyszíni bejáráson felmérjük mire lehet még szüksége a pártfogoltunknak a biztonságos, boldog élethez. Utókövetési programunkban élete végéig követjük védencünk életének alakulását.
Előfordult már olyan eset, amikor segítettünk a bajba jutott állat tulajdonosán, akinek körülményei nem tették lehetővé, hogy kedvenceiket a megfelelő ellátásban részesítse. Gyűjtéseket szervezünk és szívesen támogatjuk adománnyal a szerényebb sorban élő gazdikat. Szívesen adunk tanácsot is, és osztjuk meg tapasztalatainkat. Felhívjuk a figyelmet az oltások és a chip fontosságára!
Terveink között szerepel, hogy az iskolákban ismeretterjesztő napokon a gyerekek körében megismertessük a felelős gazdi szerepét.
Minden lakossági bejelentést kivizsgálunk. Amennyiben szükséges hatóság, rendőrség segítségét kérve intézkedünk. Bántalmazott, megkínzott állat esetében megtesszük a jogi lépéseket. Hiszünk abban, hogy munkánkkal hozzá tudunk járulni, hogy egyre kevesebb legyen a megkínzott, bántalmazott, kidobott állat.

Szívesen veszünk részt más állatvédő szervezetek munkájának segítésében, közös mentésekben. Hisszük, hogy összefogással nagyobb eredményeket érhetünk el.

Ne feledd kedves gazdi Josh Billings szavait

„Kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.”